Ubezpieczenie nurkowe DAN

 

NURKOWANIE WARSZAWA

REGULAMIN SKLEPU

All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

WYPRAWY NURKOWE 

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

Kalendarz

Szkolenia PADI

Freediving

Wyprawy

Galeria

Serwis

Sklep

Kontakt

 

Nurkowanie Warszawa
28 stycznia 2022
Nurkowanie Cenoty Meksyk Playa del Carmen z naLofoty.pl

MEKSYK– Cenoty – TULUM - styczen/luty 2022


 

TERMIN:

28 stycznia -11 luty lub11 -25 luty

14 dni, 10 nurkowań, zwiedzanie i błogie lenistwo

 


 

Do nurkowania w meksykańskich cenotach nie trzeba nikogo przekonywać, to przecież marzenie każdego nurka - zanurzyć się w wodzie tak doskonale krystalicznej, że człowiek czuje się jakby wisiał w zawieszony w próżni, do tego gra świateł, stalaktyty i stalagmity - przepiękne podwodne formacje skalne, a wszystko to otoczone nutą tajemniczego świata Majów.

Na takie właśnie nurkowe przeżycia połączone ze zwiedzaniem półwyspu Jukatan, opalaniem na cudownych białych piaskach meksykańskich plaż, degustacją meksykańskiej kuchni oraz cudownego specyfiku zwanego tequilą, zapraszamy ponownie już pod koniec października 2020

To już nasza 5 wyprawa do Meksyku, do naszej dyspozycji będzie samochód, którym po nurkowaniach będziemy jeździć na przepiękne plaże rozrzucone pomiędzy Playa Del Carmen i Tulum, będziemy zwiedzać najpiękniejsze zabytki Jukatanu. 

W wyprawie może uczestniczyć tylko 7 osób - nie czekaj zarezerwuj już dziś!

 

Relację z naszej ostatniej wyprawy do Meksyku - znajdziesz TU 

 


KOSZT NA OSOBĘ: PROMOCJA DLA PIERWSZYCH 4 OSÓB

 

OSOBA NURKUJĄCA: 2400 USD  2600 USD  + PRZELOT BEZ PRZESIADEK ok 4500

OSOBA NIENURKUJĄCA:  1750 USD  1950 USD  + PRZELOT BEZ PRZESIADEK 

 

CAVE DIVING turystyka Cave  OFERTA DLA OSÓB Z UPRAWNIENIAMI CAVE NA INDYWIDUALNE ZAPYTANIE!

- Palanujemy Wynajmować Butle I Balast Oraz Wynająć Samochód (Koszty Do Podziału) + Opłaty Za Wstępy Do Cenotów,  5 - 6 Dni Nurkowych

 

 CENA OBEJMUJE:

- 10 nurkowań w cenotach, (dla osoby nurkującej), butle, balast,
- 13  nocy  w hotelu *** w pokojach 2 osobowych lub apartamentach z osobnymi sypialniami 2osobowymi

- wstępy do cenotów (dla osoby nurkującej),

- wynajęcie samochodu dla grupy

- wycieczki fakultatywne (Chichen Itza, Coba, Ek Balam, Zama-Tulum, Akumal, Puerto Morelos, Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'an i w zależności od pogody  Punta Allen, ) podczas wycieczek fakultatywnych uczestnicy ponoszą koszty biletów wstępu, przewodników lub korzystania z lokalnych atrakcji - poniżej podane są przybliżone koszty

- przekąska pomiędzy nurkowaniami - owoce, woda

 

CENA NIE ZAWIERA:

- biletu lotniczego ( przelot bez przesiadek Warszawa - Cancun)
- posiłków  
- wypożyczenia sprzętu nurkowego,
- obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego np Ubezpieczenie nurkowe DAN

- paliwa do samochodu - składka na miejscu ok 30 - 50 USD/osoba
- wstępu do cenotów dla osób nienurkujących – 10-50$'

- biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 675 USD

 

Bilet lotniczy - zakup indywidualny, możemy również zakupić bilety dla całej grupy -wówczas wymagana jest wplata 100% ceny biletu w momencie wyboru sugerowanego połączenia. 


The Pit  naLofoty.pl Meksyk 2017 The Pit cenota, naLofoty.pl Meksyk 2015

ZAKWATEROWANIE

W komfortowych apartamentach, z sypialniami 2 osobowymi, łazienka, kuchnia, taras słoneczny, grill itp. Basen na posesji

 

 

NURKOWANIA:

W pakiecie jest 10 nurkowań carven w cenotach. W programie między innymi takie cenoty jak: Taj Mahal, Ponderosa, Chac Mool, Grand Cenote, Dos Ojos, Carwash, Casa Cenote, Chkin Ha, The PiT,  Dreamgate oraz inne.

Będziemy wykonywać każde nurkowanie w innym cenocie lub przy innym wejściu danego cenotu, chyba, że grupa zdecyduje się na kolejne nurkowanie w tym samym miejscu ze względu na jego wyjątkowy urok.

Pomiędzy nurkowaniami przewidziana jest przekąska - owoce i woda

Pakiet nurkowy zawiera butle, pasy balastowe, oraz opłaty wejściowe do cenotów dla osoby nurkującej.

 

CENOTY              

Naturalne studnie wyrzeźbione w wapiennej skale i zalane wodą, to cały system zalanych wodą jeziorek, jaskiń oraz tuneli, znajdujących się na półwyspie Jukatan w Meksyku, chrakteryzujący się wyjątkową przejrzystością wody oraz przepiękną grą świateł przechodzących w jej głąb. Cenoty od wieków zachwycały ludzi. Zajmowały one bardzo ważne miejsce w życiu Majów. W ich języku słowo dzonot oznaczało przepastny i głęboki. Cenoty były czymś niezdobytym i tajemniczym, dlatego też wierzono, iż stanowią wejście do innego świata - Xibala. Majowie w Cenotach składali swoim bogom ofiary ze złota, jadeitu oraz… ludzi. Po dziś dzień nurkując w meksykańskich Cenotach możemy natknąć się na szczątki złożonych w ofierze ludzi.

 

Nurkowanie MeksykNurkowanie Meksyk


WYCIECZKI:

 

CHICHEN ITZA 

 

Chichen Itza - jest chyba jednym z najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Ta ogromna twierdza Majów budowana była na przełomie niemal 1000 lat, a więc można tu zaobserwować doskonałe przykłady różnych stylów architektonicznych Majów. Zobaczyć należy: Boisko do gry w Pelote, Świątynie Kukulkana, Świętą Cenotę i wiele innych majestatycznych budowli. Dokładny opis tego miejsca w tym artykule:

 

Valladolid - jest jednym z najbardziej znanych miast wschodniego Meksyku, w czasach podboju, był oblegany przez Francisco de Montejo i nazwany tak na cześć miasta o tej samej nazwie w Hiszpanii. Jest, to okazja do obejrzenia przepięknej kolonialnej architektury z jej symboliką i historią. Wydaje się, że czas zatrzymał się dla tego miejsca kilka set lat temu.

 

 

 

Chichen Itza Meksyk Palaya del Carmen 2015 Valladolid Meksyk

EK BALAM 

 

Ek Balam - w języku Majów znaczy Czarny Jaguar. Jest, to jedna z piękniejszych stref archeologicznych majańskich miast. Niegdyś Ek Balam stanowiło jedno z większych centrów ceremonialnych i administracyjnych w świecie Majów. Obecnie usytuowane wśród jukatańskiej dżungli wabi, by odkryć jego tajemnice. Mimo upływu wieków nie straciło nic ze swojego uroku. Masywność budynków i piękno architektury imponuje i wprawia w zdumienie. Wszystko to sprawia, że Ek Balam nadal jest wyjątkowym miastem zdecydowanie wartym zobaczenia..

Ek Balam MeksykEk Balam Meksyk

TULUM I MUYIL 

 

Tulum -  niegdyś nosiło nazwę Zama, czyli Miejsce Wschodzącego Słońca bądź Świt. Jest, to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych miast Majów. Zbudowane na skraju klifu roztacza spektakularne widoki na brzegi turkusowego morza Karaibskiego. Ale nie tylko to stanowi o wyjątkowości tego miasta. To właśnie Tulum było miejscem, gdzie majańska elita spędzała czas. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż kwitło i zachwycało swą potęgą. I mimo upływu stuleci Tulum nadal zachwyca i piastuje miejsce drugie w rankingu największych atrakcji Jukatanu.

 

Muyil - Muyil lub Chunyaxché  - bo właściwie używane są dwie nazwy tego niegdyś sporego miasta położonego w sercu rezerwatu Sian Ka'an; 25 km od lini brzegowej morza karaibskiego i około 30 km od ruin w Tulum. Muyil  dawniej było gęsto zaludnioną osadą z wielką ilością konstrukcji sakralnych i mieszkalnych, z których tylko niektóre zostały odkryte przez archeologów. Według nich miasto zamieszkane było już w III p.n.e co oznacza, że jest dużo starsze od takich miejsc jak Chichen Itza czy o całe wieki od Tulum. Ciekawostką są kanały w lasach namorzynowych, które Majowie pogłębili, by udrożnić komunikację z Morzem Karaibskim.

 

Ruiny Zama Tulum Meksyk Ruiny Zama Tulum Meksyk

 

 

 

REZERWAT BIO-SFERY SIAN KA'AN I W ZALEZNOŚCI OD POGODY  PUNTA ALLEN  FAKULTATYWNIE OK 40 USD

na południe od Tulum, rozciąga się na obszarze ponad pół miliona hektarów Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'an, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest, to ogromny obszar, na który znajduje się dżungla nizinna, wiecznie podtopione lasy namorzynowe,  sawanny, jak również piękne rafy koralowe. Dom swój znalazły tu tysiące gatunków roślin, setki ptaków, kilka odmian dzikich kotów, małp oraz liczne gatunki gadów od krokodyli na żółwiach kończąc. Na terenie rezerwatu znajdują się ruiny 22 miast starożytnych Majów. Największe, najbardziej znane i dobrze zachowane, to Muyil

 

Punta Allen Meksky 2016 Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'anPunta Allen Meksky 2016 Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'an

 AKUMAL  

Małe miasteczko mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Playa del Carmen, a Tulum. Jego nazwa oznacza "miejsce żółwi"; już starożytni Majowie wiedzieli o tym, że jest to ulubione miejsce tych zwierząt. Pueblo słynie z urodziwej rafy koralowej zlokalizowanej tuż przy brzegu, przez co stało się ulubionym celem wizyt nurków i amatorów "chrapania", czyli snurkelingu. Na rafie spotkamy oprócz żółwi wiele innych mniejszych lub większych stworzeń morskich, które przyzwyczajone do turystów chętnie dają się fotografować.

 

Akumal MeksykAkumal Meksyk

COBA

Coba - to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jes,t to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest, to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzgórki kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto. Coba piastuje miejsce trzecie w rankingu największych atrakcji Jukatanu

Coba Ruins MeksykCoba Ruins Meksyk

PUERTO MORELOS

 Puerto Morelos, uroczą mała wioskę rybacką otoczoną przez namorzyny, przy której rozciąga się przepiękna rafa barierowa wchodząca w skład Great Mesoamerican Reef, która w 1999 roku została przekształcona  w National Marine Park – dzięki czemu jest ona w doskonałej kondycji.

Puerto Morelos Meksyk Puerto Morelos Meksyk

 


Program*: