nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

Pluski - mała miejscowość nad jeziorem Pluszne,

ot wioska jakich wiele i jezioro jakich wiele.

Dlaczego właśnie zawsze tam rozpoczynamy sezon podlodowy?

 

Bo Pluski są szczególne i szczególny jest Złoty Strug – mały rodzinny pensjonat urządzony w rustykalnym stylu, z kominkami w pokojach i starymi skrzypiącymi meblami oraz z przepyszną restauracją, który a czas nurkowań podlodowych staje się naszym domem. Tu witają nas zawsze z otwartymi rękami i przyjmują jak rodzinę, tu każdy ze stałych bywalców naszych podlodowych nurkowań ma swój ulubiony pokój, który rezerwuje z wyprzedzeniem.

Adam organizuje nurkowania w Pluskach od…tego niestety nie chce zdradzić bo wyszłoby jak już jest stary ;-), w każdym razie długo jeździ, na tyle długo, że miejscowi witają go jak swojego, a właściciele pił ustawiają się w kolejce, żeby móc wyciąć nam przerębel, a na zdjęciach zamieszonych w pensjonatowym folderze nie ma jeszcze siwych włosów na brodzie ;-)

Każdego roku jak tylko pojawi się lód powtarzamy ten sam podlodowy rytuał – piątkowa wieczorna wycieczka na jezioro żeby sprawdzić jak mocny jest lód i poranne wycinanie przerębla.

 

 

 

To nieodłączna część nurkowania podlodowego – wycinanie przerębla – Adam wybiera miejsce, wycinamy pierwszy kawałek, żeby sprawić grubość lodu, potem wyznaczamy krzyż, kształt który bez problemu pozwala na jednoczesne przebywanie w przeręblu 4 osób. Wyciągamy wycięte kawałki i ustawiamy je wokół przerębla alby dokładnie zaznaczyć miejsce, żeby nie stwarzało zagrożenia, 20 m dalej wycinamy kolejny przerębel tym razem w kształcie trójkąta - dla freedivierów, którzy chcą również spróbować swoich sił w lodowatej wodzie.

Kiedy przeręble są gotowe pozostaje najprzyjemniejsza część zabawy czyli nurkowanie, podzieleni na grupy nurkujące i asekurujące rozpoczynamy zabawę. Okoliczni mieszkańcy i turyści przychodzą porobić nam zdjęcia i popatrzeć jak zanurzamy się w lodowatym jeziorze przy temperaturze powietrza poniżej -10 stopni. Nad wszystkim czuwa Adam, który w ciągu „sekundy” rozwiązuje wszelkie powstające problemy – szczególnie te związane ze sprzętem i jego kaprysami wywołanymi niską temperaturą ;-)

Nurkowania podlodowe, jak żadne inne, wymagają od nas współpracy grupowej – bez pomocy trudno jest się ubrać w sprzęt już nie mówiąc o samodzielnym wyjściu na taflę jeziora. Pomagamy sobie jak możemy, każdy jest gotowy i nikt się nie ociąga. Po wyjściu z wody przynurkowie czekają z gorącą herbatą, ciepłą czapka i rękawiczkami – wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Po całym dniu nurkowym czekają na nas kolejne atrakcje – czyli Aquapark z solankami, jacuzzi na zewnątrz, zjeżdżalniami – to idealne miejsce na wygrzanie się przed ogniskiem z kiełbaskami i wieczornym spacerem po tafli jeziora. Potem zostaje jeszcze wieczór w Złotym Strugu, który przygotowuje dla nas atrakcje – były już dyskoteki, koncerty, kursy tańca, w tym roku wymyślili karaoke.

Dwa dni jak w bajce mijają bardzo szybko ale mamy już zaplanowany powrót do Plusek tym razem na letnie nurkowania  (jak twierdzą miejscowe „legendy” w jeziorze zatopiony jest samolot być może w końcu go znajdziemy), połączone ze spływem kajakowym.

 

Gagatek dla nalofoty.pl

 

 

 

Pluski - nasze miejsce na nurkowania ICE DIVING
nurkowanie podlodowe Ice Diving
18 stycznia 2016
Nurkowanie Warszawa

 

Suche skafandry SANTI Diving

Kontakt

Sklep

Serwis

Galeria

Wyprawy

Freediving

Szkolenia PADI

Kalendarz

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

WARSZAWA-OCHOTA

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

WYPRAWY NURKOWE 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

REGULAMIN SKLEPU   *****   WARUNKI ZAPISU NA SZKOLENIE


All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

NURKOWANIE WARSZAWA

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN