nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

Taniec z mantami na Princess Alice Bank

czyli najcudowniejsze nurkowania na Azorach

 

Azory to archipelag 9 wysp na Oceanie Atlantyckim, należących do Portugalii, mimo że od jej wybrzeży oddalony jest o 1500 km. To miejsce idealne dla amatorów aktywnego spędzania czasu szczególnie nurkowania oraz trekkingu. Krajobraz na Azorach zdominowały parujące gejzery, szmaragdowe jeziora kraterowe, zielone góry. To tu znajduje się najwyższy szczyt Portugalii, wulkan Pico (2351 m n.p.m.). Poza przepięknymi krajobrazami występuje tu niebywałe bogactwo świata podwodnego.

 

"Ocean smaga wyspy, kształtując ich malownicze wybrzeża, wulkany zaś od czasu do czasu dają o sobie znać, wybuchając gwałtownie (ostatnia erupcja miła miejsce w 1957 roku)
Wyspy, położone z dala od zgiełku europejskich metropolii, robią wrażenie, jakby historia przysnęła na nich na co najmniej kilkadziesiąt lat. Tutaj wciąż nie ma gigantycznych hoteli, autostrad, zabetonowanych wybrzeży i innych "osiągnięć" współczesnej cywilizacji." www.podroze.gazeta.pl

 

 

Nurkowania są tu zróznicowane, niektóre miejsca bardziej, inne mniej ciekawe jadnak najpiękniejszymi i najbardziej ekscytującymi nurkowaniami są nurkowania  na Princess Alice Bank.

 

Princess Alice Bank lub po portugalsku Banco Princesa Alice to podwodna góra oddalona ok 45 mil morskich (ok 80 km) od wybrzeży wyspy Faial. Góra ta wyrasta z głebin ok 1500 m i konczy się na ok 35-40m pod powierzchnią wody. Ponieważ znajdujemy się na środku oceanu mogą tu wystąpić silne prądy, dlatego nurkowania odbywają się przy linie opustowej.

Princes Alice Bank został  tak nazwany po  oceanograficznej kampanii Alberta I, księcia Monako, którego statek badawczy Księżniczka Alice był zaangażowany w jego odkrycie w dniu 9 lipca 1896 roku. Miejsce to ze wzgłedu na swoją specyfikę zostało uznane za bardzo przydatne do połowów.

 

Co szczególnego jest w Princess Alice Bank, że są to nurkowania na Azorach, których nie można opuścić?

Zacznijmy od podróży - całodniowa wycieczka pontonem lub katamaranem na środek oceanu - podczas całej drogi towarzyszą nam stada ciekawskich delfinów radośnienie wyskakujących z wody obok , przed i za lodzia. Przy odrobinie szcześcia jest szansa spotkać także wieloryby, z których słyną Azory.

A po dopłynięciu na miejsce czekają nas dwa najcudowniejsze nurkowania - nurkowania z mantami i mobulami, które na Princess Alice Bank mają swoją "stację oczyszczjącą". 

W większości miejsc na świecie spotykamy manty samotnie lub co najwyżej w małych stadach liczących 2-4 osobniki. Na Princess Alice Bank są to zwykle duże stada, które tańczą wokół nuków swoj niesamowity balet.

Takiego spektaklu nie obejrzy się nigdzie indziej, zwierzęta te z natury ciekawskie pływaja wokól nas  jak modelki na wybiegu. Piękne, majestatyczne jakby latały w przestworzach,  a wokól nich krążą małe trigerfish'e szczerząc swoje małe ząbki. Osobniki od dużych po mniejsze, całe mancie  "rodziny"  z poprzyczepianymi do grzbietuy lub brzucha podnawkami unoszą się wokół nas jak statki kosmiczne.

Cały ten piękny spektakl rogrywa sie przejrzystej, błękitnej wodzie,  in the middle of nowhere, a my nurkowie wisimy w toni  maleńcy jak mróweczki.

 

Takiego nurkowania nie można opuścić będąc na Azorach, co wiecej dla tego nurkowania trzeba na Azory pojechać - to miejsce nurkowe, które powinno się znaleźć na liscie każdego nurka, a w szczególności nurka fotografa.

Zapraszamy na nurkowanie w tym niezwykłym miejscu już w sierpniu 2017 roku - Nurkowanie Azory 2017

 

tekst: nalofoty.pl

zdjęcia: Agata Isajew i Adam Borkowski - zdjęcia stanowią wyłączną własność nalofoty.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nurkowanie na Princess Alice Bank Azory
Nurkowanie na Azorach
08 września 2015
Nurkowanie Warszawa

 

Suche skafandry SANTI Diving

Kontakt

Sklep

Serwis

Galeria

Wyprawy

Freediving

Szkolenia PADI

Kalendarz

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

WARSZAWA-OCHOTA

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

WYPRAWY NURKOWE 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

REGULAMIN SKLEPU   *****   WARUNKI ZAPISU NA SZKOLENIE


All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

NURKOWANIE WARSZAWA

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN