nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

 ZADZWOŃ

 Kuba - wyprawa nurkowo-turystyczna

 30 listopada - 15 grudnia 2024

GRUDZIEŃ 2024 - KUBA - NURKOWANIE I ZWIEDZEANIE

 

KUBA

WYPRAWA NURKOWO-TURYSTYCZNA NA RAJSĄ WYSPĘ


Kuba - wyspa, jak wulkan gorąca.
Palm wachlarze rozkłada do słońca, Słońce do niej uśmiecha się.

 

14 dni na rajskiej wyspie napełni Cię optymizmem, nakarmi duszę i zmieni perspektywę. Program wyprawy powstał z połączenia pasji do podróży i nurkowania, tworząc alternatywę do komercyjnej turystyki. Zabierzemy Cię w podróż po środkowej i zachodniej część Kuby, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje kulturalno - krajoznawcze oraz najciekawsze miejsca nurkowe, to nasz cel.

 

12 nurkowań

 • 6 nurkowań w rejonie Playa Giron w tym jaskinie
 • 6 nurkowań w parku Maria La Gorda
 •  

BOGATA OFERTA ZWIEDZANIA ale też czas na relaks i odpoczynek na rajskich plażach!


TERMIN

30 LISTOPADA - 15 GRUDNIA 2024


KUBA WYPRAWA NURKOWANIE LISTOPAD 2024


PROGRAM

 

Dzień 1, Hawana:

Warszawa - wylot z Polski w godzinach porannych, przesiadka w Paryżu; wieczorny przylot do Hawany, transfer z lotniska do Hawany.

Nocleg w hotelu 4 w centrum miasta , ewentualna kolacja we własnym zakresie, zależne od godziny przylotu i przekroczenia granicy,

 

Dzień 2, Hawana -> Trinidad:

Hawana śniadanie, transfer do Trinidadu, po drodze zwiedzanie willi Hemingwaya – obiad zjemy po drodze. Przyjazd do Trinidadu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w hotelu. W zależności od godziny przyjazdu wieczorne wyjście do miasta; wyżywienie FB (napoje dodatkowo płatne); hotel Las Cuevas 3  w Trinidadzie albo w Playa Ancon

 

 

Dzień 3, Trinidad:

Zwiedzanie Trinidadu. Dzień wolny

Śniadanie i kolacja w hotelu.

Wieczorem wyjście do Trinidadu, muzyka na żywo,

 

 

Dzień 4, Trinidad -> Playa Giron:

Po śniadaniu transfer do Playa Giron. Po drodze zatrzymamy się w Cienfuegos, zwiedzanie centrum miasta, które jest wpisane na światową listę UNESCO, lunch zjemy w Placio de Valle; popołudniu dojazd do hotelu Playa Giron 3 , kolacja.

 

 

Dzień 5-7, Playa Giron:

Aktywności w Playa Giron;

-3 dzień nurkowy,

2 nurkowania morze i jaskinie ,

W hotelu Playa Giron wyżywienie FB (kolacja, śniadanie, obiad)

 

 

Dzień 8, Playa Giron -> Viñales:

Po śniadaniu transfer do Viñales, po drodze zwiedzanie wioski Taino - Guama, farmy krokodyli, popołudniowy przyjazd do hotelu La Ermita 3     kolacja (wyżywienie w wersji HB),

 

 

 

Dzień 9, Viñales :

Zwiedzanie doliny Viñales, wizyta w jaskini Indio, wizyta przy muralu ”Prehistorico”, konna wycieczka  (2 godziny), wizyta na plantacji tytoniu, degustacje , lunch na fince ekologicznej, kolacja w hotelu La     Ermita wyżywienie w wersji HB,

 

Dzień 10, Viñales -> Maria La Gorda:

Po śniadaniu transfer 5-6 godzin do Maria La Gorda, po drodze zjemy lunch, kolacja w hotelu - wyżywienie w wersji FB ,

 

 

Dzień 11 -12, Maria La Gorda:

 4-5 dzień nurkowy

3 nurkowania w morzu. Relaks na rajskiej plaży. Wyżywienie - FB (śniadanie, obiad, kolacja) 

 

 

Dzień 13, Maria la Gorda -> Hawana:

Po śniadaniu transfer do Hawany. Po drodze krótkie zwiedzanie Pinar del Rio. W Hawanie nocujemy w zabytkowym hotelu 4 na starym mieście (Habana Vieja). Kolację zjemy (we własnym zakresie) podczas wieczornej wycieczki po mieście.

 

Dzień 14,  Hawana:

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie starówki.

Wizyta w muzeum rumu. City tour stylowymi kabrioletami. Stolica nocą, czyli wieczorne spacery po Hawanie. Wizyta w twierdzy Morro. Kolacja w restauracji.

 

 

Dzień 15, Hawana:

Hawana, śniadanie – czas wolny – przed wyjazdem zjemy lunch - transfer z Hawany na lotnisko , popołudniowy wylot do Polski

 

Dzień 16, powrót do Warszawy

 

 

 


NURKOWANIE:

 

Playa Giron (wschodnia część Zatoki Świń) – nurkowania z brzegu, uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża, nieregularna ściana opadająca w głębiny, poprzecinana tunelami; skupiska korali: ogromne gorgonie, korale madreporowe, gąbki, ławice małych i średnich ryb w niesamowitych kolorach, langusty, barakudy, skrzydlice, kraby. W rejonie Playa Giron nurkujemy również w jaskiniach - cenotach.

Kubańskie cenoty zachowały swój dziewiczy charakter, większość z nich nie jest przystosowana do nurkowania komercyjnego. Zachwycają one formacjami skalnymi i charakterystyczną grą świateł. Przy powierzchni znajduje się warstwa wody słodkiej, kilka metrów  głębiej zaczyna się już woda słona o wyższej temperaturze 26-28 stopni C i lepszej przejrzystości (50- 70m). Na granicy tych dwóch ośrodków występuje zjawisko halokliny (mieszanie się wody słodkiej ze słoną).

 


nurkowanie kubaNurkowanie Kuba

 

 

Maria la Gorda wśród płetwonurków uważana jest za najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie i jedno z najlepszych na świecie. Do wyboru mamy w pobliżu aż 50 miejsc nurkowych. Można podziwiać morską florę, która zachwyca kolorami oraz podwodne ściany pokryte koloniami czarnych koralowców. Życie jest obfite i zaskakujące, ponad 20 gatunków koralowców, różnego rozmiaru ryby, homary, kraby i węgorze.

 

Nurkowanie Kuba 2024Nurkowanie Kuba

MIEJSCA POBYTU:

Trinidad:

leży w południowo-środkowej części wyspy. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Malownicze położenie w pobliżu Morza Karaibskiego i u stóp gór Escambry daje mu niezwykły klimat. To miejsce tętni życiem, lokalną muzyką i dobrą zabawą.

Playa Giron:

miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata, rozległym Parku Narodowym z  dużą ilością płytkich rozlewisk oraz bardzo bogatą, florą i fauną. Charakterystycznym zwierzęciem dla tego regionu jest krokodyl, pojawia się tam też wiele endemicznych gatunków ptaków. Znajduje się tam spora ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek, w pewnych odcinkach dochodzących na powierzchnię, jak również jaskiń i cenotów. Jedną z wielu atrakcji jest piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Teren w niewielkim stopniu zaludniony, większość występujących tam cenotów jest nieprzystosowana do turystycznej eksploatacji. To także miejsce zwycięstwa wojsk Fidela Castro w czasie nieudanej amerykańskiej inwazji w Zatoce Świń. Znajduje się tam sporo pozostałości z tego okresu, m.in. bunkry, pomniki triumfu oraz groby poległych.

Vinales:

to urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vi nales, wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie malowniczych kopców skalnych „Mogote”, pod którymi kryją się jaskinie oraz wiele podziemnych rzek, na czele z najsłynniejszą Cueva del Indio (w naszej ofercie).

Maria la Gorda:

resort wyspecjalizowany w turystyce nurkowej i dla osób szukających spokojnego wypoczynku, znajduje się na zachodnim cyplu wyspy. Maria la Gorda słynie z czystych plaż, a wśród płetwonurków uważana jest za najlepsze miejsce do nurkowania na  Kubie i jedno z najlepszych na świecie

Hawana:

stolica Kuby. Wiele osób uznaje ją za najpiękniejsze miasto Karaibów. Najstarsza część miasta wraz z fortyfikacjami została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Hawaną bardzo mocno związany był Ernest Hemingway, który pokochał ją, jak również całą wyspę. W stolicy można spotkać polskie akcenty np. rzeźbę Fryderyka Chopina na Placu św. Franciszka z Asyżu, a ulubionym środkiem transportu wielu kubańczyków są „Polaquito” czyli Fiat 126p. Muzyka , taniec, zabawa są nierozłącznym elementem tej metropolii. Tutaj nie można się nudzić.

 


CENA W HARMONOGRAM PŁATNOŚĆI

 

 • Osoba nurkująca : 2890 USD*

 • Osoba  towarzysząca : 2390 USD*

 • 22 euro wiza kubańska
 • bilet lotniczy: ok 5500 zł

*Ceny na Kubie i cena imprezy podana jest w USD, ale ze względu na embargo USA dolar USD, jest walutą prawie zabronioną, dlatego płatności za imprezę przeliczane są na euro, albo PLN, na dzień dokonywania wpłaty

 

zwiedzanie kuba


CENA ZAWIERA:

 

 • Bilety lotnicze, w tym: bagaż rejestrowy do 23 kg, bagaż podręczny do 10 kg.
 • Wiza kubańska
 • 14 noclegów ze śniadaniami w hotelach 4* i 3* / w pokojach dwuosobowych/
 • 13 obiadów
 • 13 kolacji
 • Pakiet 12 nurkowań
 • Wygodny, klimatyzowany autobus na całą trasę objazdową
 • Wizyta w domu Ernesta Hemingwaya Finca Vigía
 • Przeprawa łodzią motorową na wyspę Guanma, gdzie jest zrekonstruowana wioska plemion Taino
 • Wizyta na farmie krokodyli
 • Zwiedzanie doliny Vinales / wizyta w jaskini Indio, 2 godzinna wycieczka konna po dolinie, wizyta na plantacji tytoniu wraz z degustacją cygar, lunch w jednej z lokalnych restauracji
 • Zwiedzanie Hawany, city tour, muzeum rumu, przejażdżka starymi kabrioletami, wizyta w twierdzy Morro
 • Opieka lidera Nautilusa
 • Opieka lokalnego przewodnika
 • Składka na TFG, TFP, ubezpieczenie podróżne TU Europa

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Wejściówki do muzeów, bilety wstępu do lokali, napoje, alkohole i inne indywidualne wydatki.
 • Aktywności fakultatywne
 • Podczas wycieczki konnej - drinki, cygara, kawa.
 • Rancho rolników kubańskich (degustacja napoju z trzciny cukrowej – 1-2 euro, płatność we własnym zakresie).
 • Ubezpieczenie nurkowe (ErgoHestia, DAN).
 • Dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, lub z wiązanych z Covidem.
 • Wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz balastu i butli).
 • Wyżywienie, inne niż w programie.
 • Opłaty za ewentualne testy Covidowe.
 • Napiwki 70 euro płetwonurek i 50 euro osoba towarzysząca (dla  przewodników nurkowych, kierowcy autobusu i pilota kubańskiego).

 


listopad 2024 kuba nurkowanie i zwiedzanie

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

  • Paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu
  • Wymagania nurkowe: w przypadku nurkowań w morzu - OWD, boja na parę nurkową, własny sprzęt nurkowy (oprócz balastu i butli).

W przypadku nurkowania w cenotach, min. AOWD, mocna latarka.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie:

  • Hotel Hawana 4 **** , lub inny w tej klasie, lub wyższej - BB (śniadanie)
  • Hotel Las Cuevas*** (Trinidad) – FB (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Hotel Playa Giron*** – FB (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Hotel La Ermita*** (Vinales) – HB (śniadanie, kolacja)
  • Hotel Maria La Gorda*** – FB (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Hawana hotel 4**** na starym mieście, lub inny w tej klasie, lub wyższej - BB (śniadanie).

HARMONOGRAM PŁATNOŚCI

          

 • Rezerwacja – 1000 USD + opłata za bilet lotniczy
 • II rata – na 30 dni przed wyjazdem

pozostała kwota + oplata za wizę

 


 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ:  @napisz do nas, lub zadzwoń +48 606 499 638

 

 

 

Nurkowanie na Lofotach, nurkowanie Norwegia
30 listopada 2024
Nurkowanie Warszawa

 

Suche skafandry SANTI Diving

Kontakt

Sklep

Serwis

Galeria

Wyprawy

Freediving

Szkolenia PADI

Kalendarz

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

WARSZAWA-OCHOTA

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

WYPRAWY NURKOWE 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

REGULAMIN SKLEPU   *****   WARUNKI ZAPISU NA SZKOLENIE


All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

NURKOWANIE WARSZAWA

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN