nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

 ZADZWOŃ

ZAREZERWUJ MIEJSCE


Wrzesień/październik 2019 - Bali - w poszukiwaniu Mola Mola

Bali - w poszukiwaniu Mola Mola

Nurkowanie i zwiedzanie  13 dni, 11 nurkowań,  5 wycieczek -  poznaj podwodne i nadwodne uroki wyspy


 19 września - 3 października 2019 - 12 nocy/13 dni + przelot


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bali - wyspa świątyń, pól ryżowych, 1000 smaków, wulkanów i podwodnych cudów. Przygotowaliśmy dla Was program łączący nurkowanie ze zwiedzaniem. Poznamy dokładnie wyspę, jej mieszkańców, ich zwyczaje, kulturę i religię, skosztujemy balijskich potraw, będziemy podziwiać wschód słońca na wulkanie, odwiedzimy najpiękniejsze świątynie,  a nasze oczy będą się delektować cudownymi widokami. Podczas wycieczek towarzyszyć nam będą lokalni przewodnicy. Będziemy też oczywiście nurkować w najpiękniejszych podwodnych zakątkach wyspy, i przy okazji poszukamy Mola Mola - samogłowa - największej ryby kostnoszkieletowej na świecie - jej waga dochodzi nawet do 2 ton, ma za to maleńki mózg, chyba najmniejszy na świecie w porównaniu z wagą - czyli taka dużaaaa i głupiutka rybka.

Zapraszamy każdego - nurka, snoorka, freedivera, takich co wody nie lubią - na tej wyprawie każdy znajdzie coś dla siebie.

Będzie to uczta dla ciała, dla ducha ;-)

 

Bali wrzesień/październik - to końcówka pory suchej i jest też już po szczycie sezonu turystycznego. Jeżeli zdarzają się deszcze to sporadycznie i są przelotne. Temperatury  powietrza są w granicach 27-30 stopni a wody ok 29 stopni. 

 

 


 

Zakwaterownie:

 

Przytulny rodzinny Guest House - położony zaledwie  10-15 min pieszo od piaszczystej plaży, gdzie znajdziemy liczne bary, restauracje z lokalnym i międzynarodowym jedzeniem na każdą kieszeń. Jest mały, przyjazny, wygodny i czysty;  oferuje 24-godzinną pomoc personelu.

Wszystkie pokoje posiadają klimatyzacje, łazienkę z ciepłą wodą, i widok na basen, są codziennie sprzątane

Przy basenie nim bar i restauracja serwująca smaczne śniadania, obiady i kolacje i pyszną kawę. Śniadanie jest wliczone w cenę.

Bezpłatny, nielimitowy dostęp do WiFi na terenie całego obiektu. Do wyboru pokoje dwuosobowe lub pokoje typu twin.

 

 

  

 


Nurkowania i snoorkowanie:

 

Padang Bai to malownicze miasteczko portowe i najlepsze miejsce na Bali, aby zobaczyć żółwie, rekiny, zabierające dech w piersiach rafy koralowe i egzotyczne ryby. Nurkowie Open Water oraz zaawansowani mogą wybrać się na niebiańską Blue Lagoon, Jepun i The Jetty. Do wszystkich miejsc nurkowych na Padang Bai dopłyniemy lokalną łódką Jukung.

Głebokości 5-30m

 

Nusa Penida, Nusa Lembongan i Ceningan –  łańcuch egzotycznych wysp znajdujący się zaledwie 30 min rejsu szybką łodzią speedboat. Znajdziesz tutaj jedne z najbogatszych miejsc nurkowych na Bali.

 

 • Crystal Bay

Głębokość 5-30 metrów

Miejsce nurkowe w zachodniej części Nusa Penida, najbardziej znane z ryb mola mola, które można spotkać w sezonie (czerwiec – październik). Mola mola to prawdopodobnie największa ryba kostnoszkieletowa, tez wspaniale morskie stworzenia przypływają aby się oczyścić w przejrzystych wodach Crystal Bay.

 

 • Manta Point

Głębokość 10-20 metrów

Słynne miejsce nurkowe na południu Nusa Penida, zamieszkałe przez manty, które możemy spotkać przez cały rok.

 

 • SD

Głębokość 5-30 metrów

Znajdujące się na północnym wybrzeżu Nusa Penida, zdrowe i nienaruszone rafy koralowe, często z doskonałą widocznością. Skupiska korali tworzą piękne i rozległe formacje. Bardzo dobre warunki na nurkowanie w prądzie.

 

 • Toyapakeh

Głębokość 5-30 metrów

Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Nusa Penida. Bogate w rafy koralowe i wiele gatunków tropikalnych ryb. Stroma ściana stanowi wyzwanie dla bardziej zaawansowanych nurków.

 

Tulamben

 

 • Wrak USAT Liberty

Głębokość 5-30 metrów

Wrak USAT Liberty w Tulamben jest uznawany za jedno z najlepszych na świecie miejsc na nurkowanie wrakowe. Ogromny wrak o długości 120 m zaczyna się już na 3 m głębokości i ciągnie się w dół do 30 m. Dodatkowo miejsce to wiąże się z niesamowitą historią, dlatego będąc na Bali musisz go zobaczyć! Szacuje się około 400 gatunków ryb koralowych zamieszkuje wrak i jest on pokryty licznymi koralami.

 

 • Coral Garden

Głębokość 5-30 metrów

Coral Garden to po prostu przepiękne miejsce nurkowe. Bardzo zdrowa rafa koralowa, a także sztuczna rafa, gdzie znajdują schronienie wiele cudownych i różnobarwnych ryb, piękne ribbon eels, oraz inne bardzo interesujące stworzenia makro.

 

 • The Drop Off

Głębokość 5-30 metrów

The Drop Off to pionowo opadająca ściana gęsto pokryta pięknymi koralowcami. Spotkamy tutaj trevally, angelfish, bumphead parrotfish, triggerfish, ryby raf koralowych i okazjonalnie barakudy.

 

Amed

 

 • Amed Wall

Głębokość 5-30 metrów

Lokalną łódką Junkung w kilka minut dotrzesz na miejsce. Pionowa ściana gęsto porośnięta koralami, zamieszkała przez wiele gatunków bajecznie kolorowych rybek oraz żółwie. Możemy tutaj spotkać również kalmary i mątwy.

 

 • The Pyramids

Głębokość 5-25 metrów

Sztuczna rafa, gdzie na płytkich wodach zobaczymy frędzle formacji koralowych oraz spotkamy żółwie. Atrakcyjne obiekty w kształcie piramid skrywają niesamowite makro skarby: różne gatunki koników morskich, frogfish, leaf scorpionfish, nudibranch, ogromne garden eel, a także blue spotted stingrays.

 

 


BRAK MIEJSC!!!

 • Cena dla nurka: 7560 PLN + przelot (od 2900 PLN)

 • Cena dla przynurka: 4380 PLN + przelot (od 2900 PLN)

         

 


Cena zawiera:

 • transfer z i na lotnisko w Densapar

 • 12 noclegów ze śniadaniami

 • Obiady w dniach wycieczek (3) i dla nurów i snoorków  w dniach nurkowań (5) 

 • 5 dni nurkowych - 11 nurkowań z przewodnikiem - butle i pasy balastowe (opcja nurek) 

 • 5 dni snoorklingu (opcja snoorek)

 • 5 wycieczek z przewodnikiem zgodnie z programem ( opcja nurek, snoorek, przynurek)

 • wszystkie transfery lądowe i wodne podczas nurkowań i wycieczek

 • bilety wstępu, przewodnicy podczas wycieczek

 • woda mineralna podczas wycieczek i nurkowań

 

Cena nie zawiera:

 

 

 • Przelotu - Warszawa-Densapar-Warszawa (1 przesiadka) - koszt od 2900 PLN 

 • posiłków nie wymienionych w programie

 • dodatkowych wycieczek nie ujętych programem, lub opcjonalnych punktów programu

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego US $20/dzień

 • wypożyczenie latarki na nurkowanie nocne US $10/os.

 • nitroks US $3,5 butla

 • dopłata do pokoju jednoosobowego US $200

 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego np Ubezpieczenie nurkowe DAN

 


Program

 

Dzień 1 -  wylot z Warszawy

 

Dzień 2 - Przylot, transfer do hotelu

 

Dzień 3 - 2 nurkowania w Padang Bai - lunch, kawa, herbata, woda mineralna, ręcznik

 

Dzień 4 - 2 nurkowania na Nusa Penida  - lunch, kawa, herbata, woda mineralna, ręcznik

 

Dzień 5 - Całodniowa wycieczka Kintamani

Odwiedzimy Mandala Suci Wenara Wana – święty małpi gaj w Ubud.

Będziemy podziwiać wspaniałe balijskie krajobrazy w głębi wyspy, tradycyjne wioski, domy i urocze pola ryżowe.

Odkryjemy niesamowite tarasy ryżowe w Tegallalang i wulkaniczny region Kintamani z ogromną kalderą masywu Batur, w której znajduję się jezioro Batur.

Wybierzemy się na spacer po tropikalnej plantacji  – drzewa owocowe, egzotyczne rośliny i warsztaty kawy – okazja na skosztowanie najdroższej na świecie – kawy Luwak.

Zobaczymy Pura Tirta Empul – ważne sanktuarium z X wieku, ze świętym źródłem, które jest miejscem oczyszczeń wyznawców hinduizmu na Bali.

Odkryjemy najstarszy zabytek archeologiczny Bali z XI wieku – grobowce królewskie w Pura Gunung Kawi, położone w malowniczej dolinie rzeki Pakerisan.

Ostatni przystanek to Trunyan (*opcja dodatkowa - US $20 ) – wioska rdzennej społeczności Bali Aga i mistyczny cmentarz z obowiązującym starodawnym rytuałem składania zwłok ludzkich bez pochówku.

Podczas wycieczki:

obiad w formie szwedzkiego stołu w restauracji na tarasie z panoramą na wulkan i degustacja herbaty i kawy na plantacji (za wyjątkiem kawy luwak).

Czas trwania - 8 lub 10h

 

Dzień 6 - 3 nurkowania w Tulamben (łącznie z nocnym) - lunch, kawa, herbata, woda mineralna, ręcznik

 

Dzień 7 - 2 nurkowania na Nusa Penida - lunch, kawa, herbata, woda mineralna, ręcznik

Popołudniwowa wycieczka Uluwatu 

Odwiedzimy słynny mokry rybi targ w Kedonganan.

Będziemy podziwiać niezwykłe widoki podczas przejazdu wzdłuż wybrzeża płaskowyżu wapiennego – Bukit Penninsula, na południu Bali.

Zobaczymy dwie najpopularniejsze plaże wśród surferów o światowej renomie – Blue Point i Padang Padang.

Odkryjemy Pura Luhur UluWatu – legendarne hinduistyczne sanktuarium zaliczane do świątyń z najwyższego panteonu, pochodzące z XI wieku i dumnie prezentujące się na skraju 80 metrowej przepaści.

Pospacerujemy po majestatycznych klifach, gdzie rozciąga się piękny widok na ocean i strome zbocza, idealne miejsce na wspaniałe zdjęcia.

Zobaczymy niesamowity pokaz balijskiego tańca Kecak, wywodzącego się ze starożytnej epopei hinduistycznej Ramayana i wykonywanego w spektakularnej scenerii zachodzącego słońca na klifach Uluwatu.

(Opcjonalnie - ceny godnie z kartą dań ok US $15) Skosztuj świeżych owoców morza i ryb w restauracji nad zatoką Jimbaran – w magicznej wieczornej atmosferze, przy zapalonych świeczkach na stołach, odgłosie fal oceanu i dźwiękach lokalnej muzyki.

Czas trwania 4-6h

 

Dzień 8 - Całodniowa wycieczka Północne Bali

Odwiedzimy Pura Ulun Danu Bratan – jedno z najważniejszych miejsc na wyspie –  „matka świątyń” dedykowana „subak” i rolnikom oraz jedna z najbardziej charakterystycznych ikon Bali.

Będziemy podziwiać piękno panoramicznej trasy, nad przełęczą masywnego pasma górskiego, z oszałamiającym punktem widokowym na jezioro Batur.

Zanurzymy się w spienionym oczku wodnym pod kaskadami wodospadu Gitgit.

Spróbujemy egzotycznych owoców i przypraw na bazarze w Candikuning.

Odkryjemy niesamowite widoki na autentyczne wiejskie życie Bali i zobacz królestwo wspaniałych tarasów ryżowych w Jatiluwih (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Odwiedzimy świątynie Tanah Lot, legendarne hinduistyczne sanktuarium, zaliczane do najważniejszych miejsc na Bali, wybudowane na skale, z falami oceanicznymi rozbijającymi się o długi brzeg i wspaniałymi barwami słońca zachodzącego na horyzoncie.

Podczas wycieczki:

Obiad w formie szwedzkiego stołu w przytulnej restauracji z panoramą na zielone tarasy ryżowe.

Czas trwania - 9h

 

 

Dzień 9 - Nocny trekking na Wulkan Batur

2 godziny nocnej wspinaczki po stromych zboczach aktywnego wulkanu Batur.

Będziemy podziwiać wspaniały wschód słońca stojąc na szczycie.

Spróbujemy wyjątkowej uczty – jajka gotowane na parze wulkanicznej w towarzystwie makaków.

Odkryjemy przepiękny wulkaniczny krajobraz Bali z zupełniej innej perspektywy.

Weźmiemy kojącą kąpiel w gorących źródłach po trudach wspinaczki.

Wyjazd o 2:00 w nocy i powrót o 13:00 - podczas wyprawy śniadanie

 

Dzień 10 - 2 nurkowania w Amed - lunch, kawa, herbata, woda mineralna, ręcznik

 

Dzień 11 - Całodniowa wycieczka Bali Wschodnie

Bedziemy podziwiać unikalne piękno zabytkowych, wodnych pałaców Kertha Gosa i pływających pawilonów Bale Kambang w Semarapura.

Odwiedzmy Pura Goa Lawah – jedną z najważniejszych świątyni na Bali, w której znajduje się jaskinia zamieszkana przez tysiące nietoperzy.

Odkryjemy Tanganan – odizolowaną wioskę rdzennej społeczności Bali Aga, z oryginalnymi domami i zobaczymy eksponaty tradycyjnych dzieł artystycznych.

Zobaczymy Tirta Gangga – uroczy park rekreacyjny Royal Garden, otoczony basenami oraz mieszanką architektury balijskiej i chińskiej oraz świątynię Pura Luhur Lempuyang – długi kompleks siedmiu sanktuariów na stokach Gunung Lempuyang.

Podczas wycieczki:

Obiad w formie szwedzkiego stołu w restauracji z panoramą na tarasy ryżowe pasmem gór w oddali

Czas trwania - 9h

 

Dzień 12 - Dzień wolny

 

Dzień 13 - Dzień wolny

 

Dzień 14/15- Transfer na lotnisko i powrót do domu (w zależności od wybranego  lotu wracamy do Warszawy 14 lub 15 dnia)

 

 


Harmonogram wpłat:         

I rata w dniu rezerwacji -20% wartości 

II rata 30% wartości do 22 lipca 2019

III rata do 01.09.2019 pozostała kwota*

Bilet lotniczy: wpłata w dniu przedstawienia oferty - cała kwota lub samodzielny zakup

 


ZAPISY:  Agata  +48606499638napisz do nas@;

 

 

20 września 2019
Nurkowanie Warszawa

 

Suche skafandry SANTI Diving

Kontakt

Sklep

Serwis

Galeria

Wyprawy

Freediving

Szkolenia PADI

Kalendarz

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

WARSZAWA-OCHOTA

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

WYPRAWY NURKOWE 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

REGULAMIN SKLEPU   *****   WARUNKI ZAPISU NA SZKOLENIE


All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

NURKOWANIE WARSZAWA

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN