20 lipca 2015

Przyjaciel "CIECIORKI" 

 

Obozy „CieCiorka” to nazwa, a zarazem hasło wywoławcze niepowtarzalnych obozów kontaktowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

 

Realizatorem idei „CieCiorek” od 1991r. jest grupa wolontariuszy związanych z obozami, a od 2015r. – Stowarzyszenie Organizacji Obozów „Cieciorka”.

Uczestnikami obozu są dzieci i młodzież niepełnosprawna fizycznie, głównie z dziecięcym porażeniem mózgowym, zanikiem mięsni i innymi schorzeniami narządów ruchu, w wieku od 6 do 16 lat oraz opiekunowie – głównie studenci uczelni wyższych (m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku i innych). Aby umożliwić dzieciom, bez  względu na stopień niepełnosprawności, aktywny udział w bogatym programie zajęć obozowych, każde dziecko ma opiekuna.

Podczas obozu dzieci niepełnosprawne mają okazję pokazać swoje zaangażowanie, wysiłek, możliwości, talenty i osiągnięcia. Czują się wówczas potrzebne, dowartościowane i szczęśliwe. Są czynnymi współtwórcami, a nie jedynie biernymi odbiorcami działań.

 

Obozy „Cieciorka” dzięki niepowtarzalnej atmosferze pozostawiają w pamięci ich uczestników trwały ślad, cudowne wspomnienia, bezcenne, wyjątkowe doświadczenia oraz zmianę, na lepsze.

źródło: www.cieciorka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parę tygodni temu dostaliśmy maila, który niezmiernie nas poruszył i nie mogliśmy pozostawić go bez odzewu. 
Nurkowanie to przede wszystkim nasza pasja, więc z radością angażujemy się w inicjatywy takie jak ta, dlatego bez wahania podjęliśmy wyzwanie zorganizowania zajęć nurkowania dla uczestników obozu Ciecieorka.

Przyjęcie, jakie zgotowali nam uczestnicy obozu przerosło nasze oczekiwania, tak naprawdę trudno powiedzieć kto tu komu dał więcej! Ciepło, radość, uśmiech obecne są w Cieciorce na każdym kroku i co najważniejsze są zaraźliwe ;-) Dzieci pomimo swoich niepełnosprawności okazały się niesamowicie zdeterminowane, odważne i ciekawe nowych wyzwań. Cudownie było patrzeć jak przełamywały swoje bariery, jak zanurzały się w nieznany im, bajeczny świat Wielkiego Błękitu.

I choć był to jedynie mały basen, dla wielu z nich zanurzenie w nim głowy i oddyhanie z automatu było nie lada wyzwaniem, i przełamaniem własnych lęków.

Wspaniale było patrzeć na ich usmiechnięte twarze, kiedy wynurzali się spod wody, radość jaka z nich biła dodawała nam energii i uświadamiała, że nurkowanie to cudowny sport, który może mieć również niesamowite terapeutyczne działanie.

 

 

 

Jechaliśmy do Cieciorki pełni obaw czy podołamy zadaniu i czy dzieciakom sodoba sie nurkowanie. Wyjechaliśmy z Cieciorki jako inni ludzie, przekonaliśmy się, że tak naprawdę nasze problemy są malutkie, i jak to powiedziała Monika:

 "po powrocie z tego obozu  słowa "trudna sprawa" nabierają innego znaczenia”.

 

Chcieliśmy serdecznie podziekować:

  • Monice Ekert i Adamowi Trzaskowskiemu, bo to za ich sprawą trafiliśmy do Cieciorki,
  • Krzyśkowi Falkiewiczowi za to, że mu się chciało nam pomóc, i że włożył w to tyle energii i zaangażowania - Ty przede wszystkim zasłużyłeś na miano "Przyjaciela Cieciorki"
  • opiekunom obozowym, którzy również dzielnie nam pomagali.

 

No i najważniejsze dziekujemy serdecznie uczestnikom obozu Cieciorka 2015, że mieliśmy okazję ich poznać, dziękujemy za ich uśmiech, za gościnę, za śniadanie, oraz przepyszne lody, wspamiałe prezenty ale przede wszystkim za to, że z takim entuzjazmen podeszli do nurkowania!

 

Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy "Przyjacielem Cieciorki". Do zobaczenia za rok! 

 

 

tekst: naLofoty.pl

 

 

 

Kursy nurkowania Warszawa, freediving
naLofoty.pl - Przyjaciel "CIECIORKI"

Ubezpieczenie nurkowe DAN

 

 

NURKOWANIE WARSZAWA

All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2017             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

WYPRAWY NURKOWE 

 

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

 

ul. Daleka 6/66, Warszawa 02-020

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132 

Kalendarz

Szkolenia PADI

Freediving

Wyprawy

Galeria

Serwis

Sklep

Kontakt

 

nurkowanie

Zadzwoń do nas: 

+48 601 30 32 31

+48 606 49 96 38

nurkowanie Warszawa

Zadzwoń do nas: 

+48 601 30 32 31

+48 606 49 96 38

Nurkowanie Warszawa