nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

nalofoty nurkowanie warszawa freediving warszawa

 

Zadzwoń do nas:

+48 601 30 32 31

+48 606 49 96 38

nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

Nurkowanie Kuba

NURKOWANIE KUBA -LUTY/MARZEC 2016


 

Serca i duszy Karaibów - Kuby jako atrakcji turystycznej nie potrzeba reklamować: klimat, dziewicza natura, historia i kultura, muzyka, taniec, mieszkańcy, samochody, cygara… to wszystko poznasz podczas  dwutygodniowego pobytu w  zachodniej części wyspy, gdzie  koncentrują się najważniejsze atrakcje kulturalno-krajoznawcze i co najważniejsze także nurkowe.

Kuba tak nas zachwyciła zarówno nad jak i podwodnie, że wracamy tam już po raz trzeci!

 

Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie  Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie

 

TERMIN: luty/marzec 2016


 

CENA:

Dla osoby nurkującej: już wkrótce

Dla osoby nienurkującej:  już wkrótce


 

Nurkowania:

W Zatoce Świń (Playa Larga) 9 nurkowań. Nurkowanie z brzegu, do stanowisk nurkowych dojazd samochodami. Uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża ze ścianką i widocznością do 50 metrów. Przynajmniej jedno nurkowanie w cenocie (Cueva de los Peces). W odróżnieniu od cenotów meksykańskich tutejsze są dziewicze, większość nieprzystosowanych do nurkowania komercyjnego. W "Cueva de los Peces" zobaczymy ryby (stąd nazwa), czerwone krewetki, charakterystyczne dla cenotów gry świateł i formacje. W morzu 2 wraki, a także kaniony, tunele. Typowe dla Karaibów skupiska korali: wielkich rozmiarów gorgonie, madreporowce, gąbki oraz okazy fauny – duże ilości małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, langusty, baracudy, skrzydlice, kraby pustelniki i wiele innych. W Cayo Levisas 2 nurkowania z łodzi. To północna część wyspy czyli nominalnie Atlantyk – korale, nieco inna fauna. W Maria la Gorda – uczta nurkowa! 58 miejsc do wyboru. 6 nurkowań z łodzi. Kompletnie dziewicze tereny, żadnego przemysłu w promieniu wielu kilometrów, to jedyny ośrodek turystyczny w zachodniej części wyspy To także typowe Karaiby, wiele korali i ryb w tym: niezwykle rzadkie czarne korale, graniki (groupers), gąbki, wiele skrzydlic i średnich ryb, duża szansa na zobaczenie rekina wielorybiego. Bardzo ciekawa rzeźba dna morskiego: jaskinie, tunele, ścianki. Nurkowanie do 40 metrów. Sprzęt nurkowy w bazach jest dostępny, pianki i płetwy najlepiej mieć swoje. Temperatura wody w sezonie: Playa Larga – 27 stopni, Maria la Gorda – 26.

 

Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie  Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie

 

Zakwaterowanie:

W pokojach dwuosobowych w „casas particular”, oraz w hotelu w Maria la Gorda. „Casa particular” to niezależne pokoje wynajmowane przy domach kubańskich, formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Zapewnia wysoki standard (pokoje dwuosobowe, łazienka, lodówka, klimatyzacja – czysto, komfortowo i przyjemnie) z zapewnioną gościnnością kubańską i wyśmienitą kuchnią.

 

Wyżywienie:

Śniadanie: to najczęściej: sok ze świeżych owoców, mleko lub jogurt naturalny, owoce, chleb, masło, dżem, omlet lub sandwich, kawa.
Obiad: ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami – ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone (yuca, bonato, platany) sałatki (ekologiczne i prosto ze słońca), woda, kawa. Czasami dla urozmaicenia spaghetti z krewetkami lub obiad wegetariański.

Kolacja: podobna do obiadu, często dodatkowo zupa, co najmniej 3 razy w trakcie pobytu langusta. Zawsze  owoce lub deser.

 

Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie  Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie

Waluta:

na Kubie obowiązują 2 waluty: peso lokalne i peso „wymienialne” – CUC. Posługiwać się będziemy tylko tymi drugimi, są one nieoficjalnie oparte na dolarze amerykańskim. Jednak walutą którą należy zabrać jest euro, przy wymianie dolarów jest pobierana dodatkowa prowizja. W styczniu 2013 roku za 1 euro kantory płaciły 1.28 CUC. Można też podjąć gotówkę z bankomatu.

Bezpieczeństwo:

Kuba jest bardzo bezpieczna zarówno w kwestii przestępczości jak i spraw zdrowotnych. To jeden z ostatnich krajów gdzie potencjalni przestępcy boją się policji a nie odwrotnie. Służba medyczna jest na wysokim poziomie co jest chlubą rewolucji, bardzo duży nacisk jest kładziony na działalność profilaktyczną, kontrole stanu sanitarnego zbiorników, opryski prewencyjne przeciw komarom i inne. Dopuszczalne jest picie wody z kranu! Ameba czy malaria praktycznie nie istnieje ani żadnego zwierzęcia mogącego zrobić krzywdę człowiekowi.

Transport:
odbywać się będzie kilkoma amerykańskimi klasycznymi samochodami lub okazjonalnie busem. Transfery do Cayo Levisas i Maria la Gorda – klimatyzowanym autobusem.

         Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanieKuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie

 

ZAPISY: Adam@nalofoty.pl 601 30 32 31  

 

Kuba 2015 z naLofoty.pl nurkowanie, zwiedzanie
26 lutego 2016
Nurkowanie Warszawa

 

Suche skafandry SANTI Diving

Kontakt

Sklep

Serwis

Galeria

Wyprawy

Freediving

Szkolenia PADI

Kalendarz

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

ul. Daleka 6, Warszawa 02-020 

wejście furtką od ul. Tarczyńskiej

 

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

WYPRAWY NURKOWE 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

REGULAMIN SKLEPU

All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

NURKOWANIE WARSZAWA

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN