Ubezpieczenie nurkowe DAN

 

NURKOWANIE WARSZAWA

REGULAMIN SKLEPU

All rights reserved naLofoty.pl 2015 - 2020             

Projekt i wykonanie G@g@tek przy pomocy:  WebWave                                          

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

WYPRAWY NURKOWE 

DIVE & TRAVEL CENTER naLofoty.pl

ul. Daleka 6/66, Warszawa 02-020

 

 

 

Pola Vision Adam Borkowski

NIP: PL 118-082-76-28; Regon: 012333784; 

Wpis do ewid.: 46132

nr rachunku (mBank)

10 1140 2004 0000 3502 3006 9194

Kalendarz

Szkolenia PADI

Freediving

Wyprawy

Galeria

Serwis

Sklep

Kontakt

 

Nurkowanie Warszawa
13 lipca 2017
Nurkowanie na Azorach
Chorwacja - słoneczna i nurkowa

CHORWACJA  - słoneczna i nurkowa

 


 

Chorwacja - byłam tam wiele razy zanim zaczęłam nurkować. Pierwszy raz zaraz po zakończeniu wojny, kiedy tan piękny kraj dopiero dźwigał się do życia. Jak dziś pamiętam dziury w dachach Dubrownika, spalone opuszczone posesje i ogromną życzliwość lokalnej ludności. Cudowną krystaliczną wodę, wpadające do niej góry, malownicze zatoczki. Istny raj na ziemi, do którego wracałam prawie co roku na urlop. Potem przyszedł czas nurkowania. Pierwszy wyjazd nurkowy zaraz po kursie OWD w 2007 roku, właśnie do Chorwacji – Długi Otok.  Śliczna wyspa, jak wszystkie Chorwacji ale to co zobaczyłam pod wodą dla początkującego wówczas nurka, który do tej pory penetrował jedynie polskie jeziora, było niewyobrażalne. Ściany pokryte gorgoniami, mureny, ośmiornice, groty, jaskinie wraki. Na każdym nurkowaniu moje oczy nie nadążały tego wszystkiego ogarnąć. Pamiętam jak odpływałam od ściany, zawisałam w wielkim błękicie pode mną była tylko głębia, rozkładałam ręce a pod nosem nuciłam „I believe I w Chorwacji możemy liczyć na piękna pogodę, z która u nas w kraju różnie bywa, ale też na względnie mało turystów, a co jak co ale tłumów nad i pod woda nie lubię.

 

Wyspa nie jest duża bo zaledwie  395km2, objechać ją można w jeden dzień, ale oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla turystów jak i nurków. Z najwyższego szczytu wyspy Vidovej Gory (778m n.p.m.) można podziwiać przepiękną panoramę na otaczające wyspy oraz na największą atrakcję i wizytówkę wyspy, obecną chyba na wszystkich pocztówkach - Zlatni Rat – czyli piękną drobnożwirową plażę w kształcie rogu.  Wyspa Brać słynie też z marmuru, który jest tu wydobywany i jest na tyle sławny, że użyto go do budowy Białego Domu w Waszyngtonie czy Pałacu Dioklecjana w Splicie.

 

Na wyspę płynie się ze Splitu zaledwie 50 min, a widok portu w Supetarze – największej miejscowości na wyspie,  z pokładu promu jest niesamowity wręcz bajkowy. Jasne fasady domów z czerwonymi dachami otoczone zielenią i wszystko skąpane w promieniach słońca odbijającego się krystalicznej wodzie. My - czyli ja, Adam i oraz nasi znajomi mieszkaliśmy właśnie tu w Supetarze, nad malowniczą zatoczką, oczywiście z krystalicznie błękitną wodą jak na Chorwację przystało, w **** hotelu z własnym sadem owocowym i gajem oliwnym, oraz ogrodem warzywnym i ziołowym. Wszystkie ścieżki na terenie hotelu obsadzone były cudownie pachnącym rozmarynem. W takim miejscu się wypoczywa i ładuje akumulatory przed zbliżającym się sezonem nurkowym. O lokalnej hotelowej kuchni już nie wspomnę bo ślinka mi cieknie na samą myśl, szczególnie o deserach.

Na terenie hotelu mieści się baza nurkowa Amber Divecenter prowadzona przez Grażynę i Jarka Maciejewskich.

 

Codziennie wygodną łodzią wypływaliśmy na 2 nurkowania. Podczas podróży na miejsca nurkowe, podziwialiśmy piękno wybrzeża wyspy – relaks w czystej postaci, oczy odpoczywają od tych kojących widoków, odpoczywa mózg, odpoczywa cale ciało, słodkie nic nie robinie przed nurkowaniem. Dodatkowym bonusem było dwukrotne spotkanie z delfinami oraz niezwykle barwne opowieści Jarka o historii wyspy i miejsc nurkowych.

 

A pod wodą, równie pięknie jak na powierzchni było wszystko to co zapamiętałam z mojego pierwszego pobytu nurkowego pobytu w Chorwacji – były piękne pionowe ściany, urwiska skalne, gorgonie, ośmiornice, kalmary, kraby, langusty, mureny, kolorowe rozgwiazdy, jamochłon, ślimaki, wraki, oraz cudowna jaskinia. Temperatura wody w maju tez była całkiem przyzwoita i  w cienkim ocieplaczu oraz suchym skafandrze pod woda było bardzo komfortowo. I chociaż wiele już pod wodą widziałam i Chorwacja pewnie nie jest podwodnym Egiptem, uważam że jest miejscem wartym odwiedzenia i powrotu – można tam ponurkować, pofotografować podwodnie i wypocząć. Nacieszyć oczy otaczającym pięknem, a wyspa Brać to idealne miejsce na urlop nurkowy z całą rodziną, szczególnie przed lub po sezonie wakacyjnym, dlatego nalofoty.pl planuje tam wrócić już we wrześniu 2017 i oczywiście wszystkich serdecznie z nami zapraszamy!

Tekst: Agata Isajew vel Gagatek

 

 

 

 

 

 

 

nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38

nalofoty nurkowanie warszawa freediving warszawa

 

Zadzwoń do nas:

+48 601 30 32 31

+48 606 49 96 38

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA

PADI OPEN WATER DIVER W DEEPSPOT

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY, ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, PROMOCJA!

 

 

nalofoty.pl nurkowanie freediving warszawaZADZWOŃ DO NAS:

+48 601 30 32 31

    +48 606 49 96 38